Světové kulturní dědictví čeká

Trasa průmyslové dědictví „energie a estetika“

Krása inovativních technologií od středověku až po současnost – to je tématem trasy po stopách průmyslového dědictví. Trasa dlouhá 829 kilometrů vás během 8 dní provede od Stuttgartu, přes Essen a Hannover až do Hamburku a ukáže 7 památek dědictví UNESCO. Doporučujeme kombinaci dopravy vlakem, lodí a na kole.

 

 

 

 

Pobřežní trasa “hanzovní města a mořský vánek”

Trasa vedoucí z Hamburku do Stralsundu vás na 277 kilometrech provede třemi hanzovními městy, ukáže krásy severního pobřeží a vezme na cestu zpět v čase až do dob Vikingů. Můžete na ní vystřídat dopravu vlakem, lodí nebo na kole a objevit 8 památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. 

 

 

 

Relaxační trasa „odpočinek pro tělo i ducha“

Tradiční, přírodní medicína, lázeňská architektura stejně jako kostely a kláštery dopřejí jak tělu, tak mysli zklidnění, zpomalení a odpočinek od shonu všedních dní. Na této trase dlouhé 518 kilometrů a rozplánované na 11 dní objevíte 9 památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Na cestě doporučujeme kombinaci cestování vlakem a jinou veřejnou dopravou.

 

 

 

 

Trasa „cesta časem“

Na této trase z Mnichova do Hildesheimu získá čas nový rozměr! Během pouhých 10 dní prožijete rychlý průlet dějinami Země a lidstva a opakovaně se setkáte se souhrou minulosti a současnosti, včetně krátkého pohledu do budoucnosti. Mezi výjimečné zastávky na vaší cestě časem patří 8 památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Na trase dlouhé 851 kilometrů doporučujeme kombinaci dopravy na kole a vlakem.