Safari v Zoo Ostrava je opět v provozu

ZOO OstravaNávštěvníci ostravské zoologické zahrady mají po zimní přestávce opět možnost projet se safari expresem třemi rozlehlými výběhy přímo mezi zvířaty. Safari je v provozu každý den od 10 do 18 hod.

Safari tří tváří

se rozkládá na ploše okolo šesti hektarů. Trasa vede přes tři výběhy, začíná Afrikou (tj. výběhem žiraf Rothschildových a antilop losích) a dále pokračuje přes Persii (výběh s divokými osly onagery a daňky mezopotámskými) až do Indie (výběh s axisy indickými, antilopami jeleními, nilgau pestrými a jeleny barasinga). Návštěvníci si mohou safari projet každý den v době od 10 do 18 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf.

Kde koupit oblečení a obuv do přírody?
obrázek k upoutávce na kvalitní oblečení do přírody Faramugo a pracovní a trekovou obuv PrabosOutdoorové oblečení od českého výrobce Faramugo najdete na našem eshopu. Tato česká firma šije výhradně v České republice. Používá špičkové materiály včetně nanomembrány. Na našem eshopu najdete také české trekové a pracovní boty značky Prabos.

Navíc pokud zadáte tento kód 9NFHJDCD pro naše čtenáře, máte při objednávce nad 1000,-kč dopravu zdarma!

Více zde

Chystaná novinka

Od letošní sezóny se mohou cestovatelé přes safari těšit na jednu výraznou novinku. Ve výběhu Indie budou v příštích týdnech vypuštěny dvě samice buvola domácího. Stejně jako domácí tur, jenž pochází z divokého předka – pratura (Bos primigenius), má i buvol příbuzné původně ve volné přírodě. Předkem buvola domácího je arni (Buubalus arnee) známý také jako buvol indický. Zatímco praturovi se lidé za domestikaci „odměnili“ pronásledováním vedoucím až k vyhubení druhu, arni dosud přežívá ostrůvkovitě v Indii a v jihovýchodní Asii. Je však ohrožen vyhubením (Endangered). Domácí buvol zdědil po předcích mohutnost (až 900 kg) a lásku k vodě. Pokud má příležitost, dokáže trávit ve vodě celé dny. Domestikován byl asi před 3000 lety v Indii a dodnes patří k nejdůležitějším domácím zvířatům tropů a subtropů. Zatímco divokých arni přežívá podle nejoptimističtějších odhadů posledních 4000, těch domácích se po světě pohybuje okolo 160 milionů.

ZOO si Dovoluje upozornit, že jízda safari expresu může být s ohledem na pohodu zvířat či z provozních důvodů kdykoli zastavena.

ZOO Ostrava
  • Michálkovická 197, 710 00 Ostrava
  • GPS: 49°50’36.688″N, 18°19’10.615″E
  • Z dálnice sjezd 365 Ostrava – Hrušov.
  • Pro návštěvníky z řad motoristů jsou k dispozici tři parkoviště
  • trolejbusem:
    • č. 104 (výchozí zastávka Náměstí republiky) trolejbusem
    • č. 106 (výchozí zastávka Hlavní nádraží) s přestupem na trolejbus č. 104 na zastávce Revírní bratrská pokladna
  • Vstup se psem:NE
Líbil se Vám náš článek?