Prozkoumejte podzemí zámku Uherský Ostroh

Zámek Uherský ostroh nabízí nové turistické trasy…

Podzemí zámku Uherský Ostroh,magiská jeskyně zářící barvami
Podzemí zámku

Uherský Ostroh – Zámek v Uherském Ostrohu nabízí pro letní turistickou sezonu nové prohlídkové trasy. Návštěvníci se tak dostanou poprvé do nejstarší části zámku, na věž i do podzemí. Ve výstavních sálech zámku je umístěna výstava léčivých obrazů Zdeňka Hajného nesoucí název Krajiny snů.

Vystoupejte k vrcholu zámecké věže…

pohled ze zámecké věže na zámku Uherský ostroh
Vyhlídka z věže

„Prohlídková trasa prochází i nejstarší dochovanou místností přiléhající k zámecké věži s nedávno odkrytými gotickými konzolam,i zakončenými sochařsky ztvárněnými obličeji. Unikátní archeologické nálezy jsou doplněny o výstavu věnovanou 100. výročí narození Zdeňka Galušky,“ uvedla Bronislava Hájková, pracovnice ostrožského informačního centra. Jak dodala, prohlídka je komentovaná, s průvodcem v dobovém kostýmu a zakončená návštěvou vrcholu věže, kde je k nahlédnutí fungující hodinový stroj v prosklené vitríně. „Z věže je i unikátní vyhlídka do ostrožského okolí,“ .

Vstupte do jiné dimenze v křišťálové jeskyni..

Podzemní trasa zámku Uherský Ostroh
Podzemní trasa zámku Uherský Ostroh

Další novinkou ostrožského zámku je prohlídka podzemí, na jehož zpřístupnění se pracovalo s přestávkami již od roku 2011. Zahraniční studenti v roce 2012, v rámci programu INEX, podzemí čistili, vyváželi suť a zakreslili část podzemních prostor, aby mohl být připraven koncepční návrh. „Expozice nabídne návštěvníkům prohlídku křišťálové jeskyně, v níž se otevírá fantasy svět se vstupem do jiných dimenzí. Vájimečná expozice Křišťálová jeskyně navazuje na jeden z nerealizovaných záměrů Gundakara z Lichtenštejna z roku 1650,“ podotkla Hájková. Autory koncepce jsou scénograf Jan Štěpánek a Andrea Helmichová. Součástí expozice bude pro letošní sezonu také objekt Srdce pro Václava Havla – plastika vzniklá ze svíček přinášených na pietní místa v mnoha městech České republiky. Autorem tohoto objektu je ostrožský výtvarník Roman Švejda s Lukášem Gavlovským.

Město Uherský Ostroh..

se 4 500 obyvateli se rozprostírá po obou březích řeky Moravy a od roku 1947 jej tvoří sloučené obce Uherský Ostroh, Ostrožské Předměstí a Kvačice.Zámek, náměstí a jeho okolí byly r. 1990 vyhlášeny městskou památkovou zónou.

Užitečné informace..

Prohlídková trasa na zámeckou věž a nejstarší místnost zámku je zpřístupněna od června a cena vstupného je 60 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti, studenty a důchodce. Otevřeno je od úterý do neděle v 9.00, 10.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 a 17.00 hodin.

Prohlídková trasa do podzemí je zpřístupněna od června a cena vstupného je 60 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti, studenty a důchodce. Otevřeno je od úterý do neděle v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 a 17.00 hodin.

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka

 

Fotogalerie: