Prosincová zoo: Mikuláš, křtiny lachtanky a Betlémské světlo. Na Štědrý den otevřeno za dobrovolné vstupné

V prosinci nabídne ZOO Liberec svým návštěvníkům tři tradiční večerní prohlídky s adventní atmosférou. Ozdobí je několik novinek a jedny ne zcela tradiční prosincové křtiny. Do zoo si letos bude možné přijít i pro Betlémské světlo.

ZOO LiberecPrvní adventní večerní prohlídka,,

připadá na pátek 4. prosince (17.00 – 19.00), kdy mohou děti v zoo potkat Mikuláše, čerta a anděla. Dvě místa v zoo se v tento večer promění ve stylizované nebe a peklo, kde se Mikuláš a čerti budou setkávat s malými a velkými hříšníky. Každé dítě dostane i malou odměnu. Dále bude připravena prohlídka prostor nové zvířecí kuchyně, kde bude možné najít i ukázky krmných dávek pro jednotlivé skupiny zvířat. Po komentovaném cvičení a krmení lachtanů proběhne rukou Mikuláše a anděla v 18.40 slavnostní odhalení nového betléma v zoo, jehož tvůrkyní je malířka Jitka Navrátilová.

Druhá adventní večerní prohlídka..

se uskuteční ve čtvrtek 17. prosince (16.30 – 19.00). Začátek je stanoven už na 16.30, protože právě v tento čas proběhnou křtiny samičky lachtana hřivnatého Amálie (nar. 14. 7. 2015). Význačnými a milými kmotry budou členové kapely Čechomor, která v ten samý večer odehraje svůj vyprodaný koncert v sále Lidových sadů. Adventní tématiku na „večerce“ nastolí vánoční výtvarné dílničky, kdy bude možné vyrobit si a zakoupit vánoční ozdoby a dekorace ze skleněných korálů, bižuterie či z přírodních materiálů.

ZOO Liberec

Třetí adventní večerní prohlídka..

Úterý 22. prosince (17. – 19.00) už dělí od Vánoc jen hodiny, a tak je třetí adventní večerní prohlídka zoo vždy nejsvátečnější. Na příchozí bude čekat čaj či svařené víno, každý návštěvník obdrží od ZOO Liberec malý dárek a bude moci zhlédnout humorné loutkové představení Karmen, které je v podání Rudolfa Hancvencla divokou one-man show na pomezí opery, operety a kramářské písně. Zcela nevánoční téma tohoto kusu bude skvělým kontrapunktem k následnému společnému vánočnímu zpívání. Nebudou samozřejmě chybět ani vánoční světýlka v zahradě, komentovaná krmení, otevřené pavilony a betlém. Letošní novinkou bude Betlémské světlo, které do ZOO Liberec dorazí z Vídně prostřednictvím českých skautů. Pokud si návštěvníci donesou vlastní svíčku či lampu, bude možné si z této večerní akce odnést Betlémské světlo do svého domova.

ZOO Liberec nezavírá ani během vánočních svátků a v závěru roku. V posledních letech roste u rodin s dětmi obliba trávení dopoledne Štědrého dne v příjemné atmosféře mezi zvířaty v zoo. V tento den bude otevřeno od 9.00 do 15.30 (pokladny zavírají v 14.30) a vstupné se platí pouze dobrovolné.

ZOO Liberec 24. 12. bude možnost odnést si ze zoologické zahrady Betlémské světlo, které bude během otevírací doby umístěné v budově hlavního vstupu do zoo (nebude tedy nutné kvůli světlu navštívit zoo).

Kromě adventních večerních prohlídek má zoo v nabídce také sváteční komentované prohlídky, které budou probíhat 28., 29., 30. a 31. 12. vždy od 10:00. Prohlídka trvá přibližně 1,5 hodiny a návštěvníci se při ní mohou dozvědět mnoho zajímavých informací o zvířatech i ze zákulisí zoo. Za tuto službu si návštěvníci připlatí 30 Kč k běžnému vstupnému.

 

V závěrečných dnech roku i 1. ledna je otevírací doba ZOO Liberec běžná, pouze 31. 12. bude zkrácená – do 15.30 (pokladny zavírají ve 14.30).

Líbil se Vám náš článek?