Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na Jezerce

Českou premiéru komedie Poslední aristokratka s Annou Polívkovou v hlavní roli připravuje Divadlo Na Jezerce. Režie hry, která je plná ironického humoru, se ujal Arnošt Goldflam. Poslední aristokratka podle bestselleru Evžena Bočka o návratu z emigrace na zámek v Čechách má českou premiéru 7. prosince.  

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na JezerceHra Poslední aristokratka je stejně jako kniha velmi vtipná. Je o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad, tedy i svoji historii,“ říká Anna Polívková, která hraje hlavní postavu Marii Kostkové z Kostky která se vrátila z Ameriky na zámek. „Ta pozoruje dění kolem sebe a popisuje je s vtipem nadhledem i možná s jistým odstupem,“ popisuje svoji hrdinku Anna Polívková, která si na „Jezerce“ zahraje poprvé. „Všechny ostatní postavy jsou krásně vykreslené figurky ze života českého, mezi které se musí naši amerikáni nějak zařadit. Dost se těším,že budu mít mírný přízvuk v češtině“, dodává Polívková.

Poslední aristokratka je příběhem rodiny hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky. Po pádu komunistického režimu se tato rodina vrací z emigrace z New Yorku do Čech, aby převzala rodové sídlo. Kromě zámku však „zdědí“ i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka nebo také kuchařku, která si ráda cvakne a často to přežene. A tak vzniká série neuvěřitelně komických situací.

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na JezerceNěkolikrát jsem viděl Aničku hrát, myslím, že má po tatínkovi Bolkovi určitou bezprostřednost, schopnost svižné reakce, autenticitu, umí pointovat a patrně i improvizovat,“ říká o Anně Polívkové Arnošt Goldflam, který na Jezerce nastudoval úspěšné tituly Darda a Komedianti. Dodává, že při dramatizaci románové předlohy ho zaujaly hlavně pěkně napsané postavy a autorův ironický humor.

V dalších rolích Poslední aristokratky se představí Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Petr Pelzer, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Jitka Sedláčková, Kristýna Hrušínská, Libor Hruška a Michal Kern.

Zbyněk Metelka (dle TZ)

Premiéra v Divadle Na Jezerce je 7. prosince 2015

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na Jezerce

Divadlo Na Jezerce
 • Na Jezerce 1451 140 00 Praha 4 – Nusle
 • GPS souřadnice: 50°3’28.959″N, 14°26’41.055″E
 • Divadlo Na Jezerce leží ve stejnojmenném nuselském parku
 • METRO: několik minut chůze od stanice METRA C – Pankrác
 • TRAMVAJ: zastávka linky č. 11 POD JEZERKOU v Nuselské ulici a blízko od tramvaje č. 18 – zastávka NA VESELÍ
 • BUS: zastávka linky č.188 JEZERKA (jede od stanic METRA C Pankrác, METRA A Strašnická a Želivského) – zastávka na znamení
 • Pokladna divadla otevřena:
  •  Pondělí – pátek 13:00 – 19:00
  • Sobota – neděle jen v hrací dny 18:00 – 19:00 Hodinu před začátkem představení
 • tel: 261 224 832

Oficiální webové stránky

Líbil se Vám náš článek?