Po požáru v zooparku nabízejí lidé pomoc

Po požáru v zooparku nabízejí lidé pomoc (2)V noci 8. listopadu shořel v Chomutovském zooparku sklad sena. „ Jednalo se asi o polovinu zásob krmiva na celou zimu,“ uvedla ředitelka zooparku Iveta Rabasová. Zpráva vzbudila mnoho reakcí nejen v řadách návštěvníků zooparku. Kromě rozhořčení vyjadřovali příznivci zooparku také ochotu pomoci se zajištěním náhrady za znehodnocené krmivo. V příspěvcích se často opakovaly dotazy na nejvhodnější způsob pomoci.

Někteří návštěvníci neváhali a dovezli přímo do zooparku seno z vlastních zásob.„Vážíme si každé formy pomoci, která je důkazem přízně návštěvníků a jejich pozitivního vztahu k přírodě, jednodušším a vhodnějším způsobem pomoci zooparku je ale finanční příspěvek,“ vysvětlila ředitelka Iveta Rabasová.

Po požáru v zooparku nabízejí lidé pomoc (3)Ideální pomocí jsou finanční dary formou adopce nebo sponzoringu, které budou použity na nákup vhodného krmení.  Přispívat mohou zájemci již od 300 Kč ročně. Dárci se tak zařadí do skupiny lidí, kteří dlouhodobě podporují zoopark. Zájemci o adopci či sponzorování najdou podrobné informace na adrese www.zoopark.cz, kde si mohou vybrat ze seznamu zvířat a kromě adopčního či sponzorského listu a drobného dárku je jako poděkování čeká i každoroční slavnostní setkání na Dni adoptivních rodičů. Adopce a sponzoring jsou i originálními vánočními dárky.

 

Podkrušnohorský zoopark Chomutov
krmeni_tulenu, podkrušnohorský zoopark Chomutov, na obrázku ošetřovatel krmí tuleně

  • Otevírací doba po – ne 9:00 – 18:00
  • Dospělí 75Kč
  • Děti 45Kč
  • Důchodci 45Kč od 65 let
  • Psi na vodítku vstup zdarma

 

 

Líbil se Vám náš článek?