Netopýří noc u dolu Jeroným

netopýrVe znamení netopýrů..

V sobotu 29. srpna 2015 od 19:00 se u vchodu do středověkého dolu Jeroným ve Slavkovském lese uskuteční „Mezinárodní noc pro netopýry“. Již tradiční putovní akce vás seznámí se záhadnými a mnoha mýty opředenými nočními tvory – netopýry. Letos akce proběhne u jedné z nejvýznamnějších netopýřích lokalit v západních Čechách.

Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry chycené do sítí, slyšet jejich hovory během letu díky zvukovému detektoru a dozvědět se řadu zajímavých informací o způsobech výzkumu a ochrany těchto ohrožených létajících savců. Pro děti budou připraveny hry a soutěže zaměřené na netopýry a jejich život. Pro účastníky soutěží i dětských her budou přichystány originální netopýří ceny. Do celovečerního programu je začleněna i fotografická výstava Ivana Kletečky a Přemysla Tájka „Za netopýry do tajemného podzemí Karlovarského kraje“. Program doplní poutavá přednáška o biologii a životních zvycích netopýrů. Na závěr noci si budete moci vypustit sami i živé netopýry chycené do sítí. Vstup na akci je zdarma (kromě vstupu do podzemí).

Důl Jeroným a netopýři..

Tento středověký důl je důležitou netopýří lokalitou a vyjde-li počasí, lze zde očekávat desítky ochycených netopýrů až sedmi různých druhů. Úspěšnost odchytu závisí do značné míry na počasí. Ovšem akce se bude konat za každého počasí. V případě příznivých povětrnostních poměrů bude program trvat zhruba do 01:30 hod. (pokračování detektoringu a ukázek dalších odchycených netopýrů). Nezapomeňte vzít si s sebou baterku a teplé oblečení, noci bývají chladné.

Důl Jeroným
  • Důl Jeroným je od loňského roku zpřístupněn pro veřejnost a letos má i nově otevřenou expozici se zázemím.
  • V den „Netopýří noci“ pro nás bude zvýhodněné vstupné do podzemí – 50 Kč a kromě prohlídek od 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hod. budou mimořádně prohlídky i ve večerních hodinách, a to v 17:00, 18:00 a 18:30 hod., vždy však maximálně po 10 osobách ve skupině.
  • Najdete ho poblíž zaniklé obce Čistá mezi Krásnem a Podstráním, souřadnice: 50°06’07” N, 12°42’42” E.
  • Na místo se nejlépe dopravíte vlastním automobilem.