Načerpejte vánoční atmosféru na Výletě – Vánoční dům, zámek Doubí Karlovy Vary

Máte rádi Vánoce?

Vánoční dům, zámek Doubí Pokud opravdu ano, tak se přestaňte kochat vánoční výzdobou v obchodních centrech, přestaňte se mačkat ve frontách plných stresu a chaosu, objednejte si dárky přes internet a ve vyšetřeném čase se vydejte načerpat pravou vánoční pohodu do samého srdce vánoc u nás a to překvapivě do Karlových Varů. Nebojte nevyskočí tam na Vás ,,Děda Mráz” jak by se někdo mohl v tomto městě obávat, ale objevíte zde krásný zámek, který je po celý rok provoněný chutí a vůní vánoc.

Vánoční ozdoby na zámečku Doubí v Karlových varechJiž při vstupu Vás potěší příjemná melodie vánočních koled, která jen nevtíravě podtrhává celý zážitek. I když přiznávám že navštívit tento zámeček například v červenci, je trošku úlet ale ne jedna žena či dívka ocení i v tuto dobu nádherně vyzdobené místnosti, plné ozdob, baněk, přírodních dekorací a nespočet dalších detailů. Protože celá expozice je vytvořena velmi pečlivě a s opravdovým citem pro detail.Každá z místností je laděná do určitého stylu či barvy, a všude kam se podíváte Vás něco zaujme či překvapí. IMG_8072Děti a nás ,,chlapy” s duší puberťáka pobaví nádherné Kouzelné městečko, jako vytržené z pohádky, plné vláčků, světýlek, zářících domečků, kostelíků, s úchvatným lunaparkem a spoustou jezdících a létajících maličkostí.

Tajemné vánoční podzemí..

Vánoční dům Karlovy varyZ nádvoří s krásně vyřezávaným betlémem, se můžete také, pokud máte odvahu, vydat do podzemí zámku, kde Vás zajímavá expozice provede celým světem, a představí Vám jak slaví ostatní národy vánoce a kdo jim nosí dárečky. Věděli jste třeba že v Itálii nosí dárky hodná čarodějnice Befana?

Za anděli do kavárny..

Andělská kavárna ve vánočním doměZávěrem Vám musím doporučit návštěvu Andělské kavárny, kde si budete připadat trošku jako v nebi a  trošku jako v dětském pokojíku. každopádně vás zde milá obsluha velmi vřele přivítá a nabídne Vám k poctivé kávě například výbornou vánoční štolu či cukroví.

Po prohlídce zámku ještě neopomeňte načerpat zdraví z léčivých pramenů na kolonádě, nebo v nedalekém muzeu Becherovky. A samozřejmě zahřejte své ruce teplou lázeňskou oplatkou, kterou Vám zde v mnoha příchutích připraví téměř na každém rohu.

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka 

Fotogalerie:

Líbil se Vám náš článek?