Muzeum Kávy a cukrárna Alchymista

Muzeum Kávy a cukrárna Alchymista

[slideshow_deploy id=’341’]

Navštivte s gastrovýlety.cz Letenský Montmartre

Fotka kávy v muzeu kávy a cukrárně alchimistaPokud se vám při pomyšlení na dějiny kávy vybaví obrázky nehostinných plantáží, plné potu pracujících Brazilců či Peruánců, tak věřte, že muzeum kávy Alchymista na Pražské Letné vás přenese do příjemnějších končin světa.

Vychutnejte si zde romantickou atmosféru, zdaleka ne nepodobnou pařížskému Montmartru, vždyť také paní majitelka Kateřina Ebelová toto místo nazývá ,,Letenský Monmartre” a v každém kousku muzea je znát její výborný cit pro detail a umění. Navázala tak na rodinou tradici, jelikož se její předci věnovali pražení cikorky (náhražka kávy z kořene čekanky, neobsahuje kofein a tudíž je vhodná i pro děti či kojící matky) ale jako výtvarnice to vzala po svém a tak si od roku 1998 můžete prohlédnout rozsáhlou expozici unikátních dóz na kávu, strojků na pražení, mletí či servírování kávy a dozvíte se vše o historii tohoto celosvětově nejoblíbenějšího nápoje. Dokonce si zde prohlédnete plodící kávovník a dozvíte se i něco zajímavého o cibetkách a nejdražší kávě na světě Kopi Luwak. K muzeu patří také galerie Scarabeus. Zde probíhají různé autorské výstavy, o kterých vás gastrovýlety budou pravidelně informovat.

[caption id=”attachment_446″ align=”alignright” width=”150″]Zahrádka s posezením v muzeu kávy Terasa cukrárny Alchymista[/caption]

Po prohlídce muzea určitě neopovrhnete útulnou atmosféru cukrárny Alchymista,Prostoru dominuje nástropní malba Jana Kristoforiho, symbolizující alegorii alchymie. Zde vám k výborně připravené kávě z místní pražírny nabídnou vynikající domácí koláče a dorty. Velmi milým překvapením je bezlepkový dort. V teplých měsících je k dispozici i krásná venkovní zahrádka, kde určitě oceníte nabídku domácích limonád (bezinkovou, s mučenkovým, fialkovým nebo růžovým sirupem). Mě osobně potěšilo, že milý a přátelský perzonál cukrárny zná dokonale všechny nabízené produkty, což se bohužel v dnešní době vídá jen zřídka. V cukrárně si můžete koupit domů kávu z místní pražírny, namletou na hrubost dle vašeho přání a v nabídce jsou i sypané čaje.A proto neseďte doma, zajděte si na kávu, a příště až si ho doma uvaříte, budete o tomto nápoji vědět daleko více!

 

Muzeum kávy

Adresa: Jana Zajíce 7 Praha 7,

 tram.zastávka Sparta, linky1,5,12,25,26,

Vstupné jednotné 80,-

snížené 40,-

Děti i pejsci jsou v muzeu vítáni (pejsci samozřejmě pouze na vodítku).

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”18″ gal_title=”Muzeum kávy”]

[codepeople-post-map]

Líbil se Vám náš článek?