MASOPUST V ZOO A VÍKEND PLNÝ ZÁBAVY

Dívka v lidovém kroji na akci Masopust v pražské ZOOTaké na tento víkend si pražská zoo připravila bohatý program. Na návštěvníky čekají staročeské hody i průvod masek v rámci oslav pravého českého masopustu, akce Hosté z dalekého severu nabídne za doprovodu zkušeného ornitologa procházku za ptáky zimujícími podél Vltavy a v areálu zoo proběhne řada speciálních komentovaných krmení a setkání. Příjemnou atmosféru zoo a pestrý program je možné si v rámci prodloužené otevírací doby užít až do 17:00.  

Zejména neděle 14. února bude pro návštěvníky Zoo Praha poutavým dnem s pestrým programem plným masopustních tanců a písní, průvodem masek, staročeských jinochů a selek a výborných českých specialit, jako jsou jelita, jitrnice, polévka prdelačka a jiné dobroty (v Dětské zoo a restaurantu Gulab). V rámci oslav pravého českého masopustu mají všechny děti do 15 let, které přijdou do zoo v masce nebo převleku, vstup za jednu korunu (nabídka platí do 13:00). Ve Vzdělávacím centru budou mít pak všichni návštěvníci možnost si od 9:00 do 13:00 vyrobit vlastní masku. Masopustní průvod v čele s obřími postavami na chůdách a dětmi z folklorního souboru Lučinka vyrazí od Vzdělávacího centra ve 13:30.

Program masopustní neděle 14. února:
  • 9:00 – 13:00 Výroba masopustních masek ve Vzdělávacím centru
  • 12:00 – 13:00 Žonglérská dílna aneb žongluj se vším, co můžeš (u Vzdělávacího centra), pod vedením zkušených komediantů ze souboru Chůdadlo
  • 13:30  Masopustní průvod masek vyrazí v doprovodu klaunů na chůdách do Dětské zoo
  • 14:00  Vystoupení dětského folklorního souboru Lučinka v Dětské zoo s ukázkou tradičních masopustních tanců a písniček

V sobotu 13. února od 9:00 (od hlavního vchodu do zoo) se bude konat za doprovodu zkušeného ornitologa procházka za zimujícími ptáky k břehům řeky Vltavy. Komentovaná procházka potrvá přibližně dvě hodiny. Od 10:00 ve Vzdělávacím centru mají návštěvníci možnost zúčastnit se probíhajícího workshopu, během kterého se dozvědí řadu zajímavých informací k ptačím budkám – proč budky vyrábět, vyvěšovat, jak a kam je umístit a mnoho dalšího. Zájemci si mohou také budku na místě vyrobit nebo si stavebnici na výrobu ptačí budky odnést domů.

ZOO Praha Krmení hrabáčů kapských Během víkendu Zoo Praha nabízí pravidelná komentovaná krmení a setkání u zvířat. Návštěvníci se mohou těšit i na krmení hrabáčů, které probíhá každý den (kromě čtvrtka) v 10:00 v expozici hrabáčů kapských v pavilonu Africký dům. Stále častěji je také možné zahlédnout samici mravenečníka velkého Ellu, která od středy 20. ledna na svých zádech nosí malé mládě. Jedná se o první mládě mravenečníka narozené v historii pražské zoo. Expozice mravenečníků velkých se nachází vedle pelikánů v blízkosti pavilonu Čambal.

 

Líbil se Vám náš článek?