Knižní novinky: Dörte Hansenová – Starý kraj

Dörte Hansenová: Starý krajDörte Hansenová: Starý kraj

Pětiletá Vera uprchne se svou matkou v roce 1945 z východního Pruska na sever Německa do regionu Altes Land. Útočiště najdou na starém statku s rákosovou střechou. Vera se ve velkém, chladném selském stavení celý život cítí cize, ale přesto z něj nedokáže odejít. O šedesát let později se jí přede dveřmi nečekaně objeví neteř Anna. Utekla i se svým malým synem z předměstí Hamburku, kde ambiciózní ekorodiče nosí svoje děti ulicemi jako vítězné trofeje — a kde se Annin muž zamiloval do jiné. Vera a Anna se téměř neznají, přesto toho mají společného víc, než tuší.

Dörte Hansenová, vládnoucí bystrým okem i suchým humorem, v této knize vypráví příběh dvou samotářek, které nečekaně najdou něco, co ani nehledaly: rodinu.

Tento román je překvapivě jiný. Žádná romantika, žádná klišé. Silné postavy. Příběh, který doznívá ještě dlouho po přečtení, stejně jako sténání a skřípot velkého tmavého statku. – NDR

Dörte Hansenová vkládá svým nepoddajným postavám do úst vždy ta správná slova. Jednou ironická, jindy dojemná… Její román je zábavným pohledem na život na venkově, který je zbavený všech klišé.

Více zde

K dobré knize - dobrý čaj

Kvalitní BIO čaj, čaj pro těhotné, rooibos, wellness čaj,K četbě patří klid a pohoda! Dopřejte si ten nejlepší relax s kvalitním čajem v BIO kvalitě. Ochucený ovocem a bylinkami. Nebo raději úplně čistý? Rozhodně bez éček, aromat a barviv! Jen čistá chuť přírody!

Více zde

Líbil se Vám náš článek?