Knižní novinka: Jussi Adler-Olsen: Nesmírný

Obal knihy Jussi Adler-Olsen: NesmírnýDruhé, brožované vydání šestého případu oddělení Q. , vydalo letos nakladatelství Host.  Šéfa oddělení Q Carla Mørcka vyruší z obvyklého ranního šlofíku práci telefon. Neznámý kolega, policista z ostrova Bornholm, ho požádá o v pomoc, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla.
Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sám sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty.

V průběhu vyšetřování se Rose, Asad, Carl i nováček Gordon seznamují s prostředím alternativního přístupu k životu a osobitým způsobem se s ním vyrovnávají, zároveň však odhalují staré tajemství, které hrozí položit čtyřlístek z oddělení Q na lopatky.

více zde