Kam o velikonocích? Na zámek Duchcov za Casanovou!

Na velikonoční Velký pátek 25. března 2016 se opět otevřou brány zámku Duchcov a první letošní návštěvníky přivítá zámecké služebnictvo pana hraběte Josefa Karla Emanuela z Valdštejna, které je provede zámeckými komnatami.

Jak se budi Casanova akce na zámku DuchcovNávštěvníky čeká nevídané překvapení – jako vůbec první uvidí a uslyší, co všechno se na zámku po dlouhé zimě probouzí a znovu ožívá. Po době dlouhého spánku se bude probouzet i samotný Giacomo Casanova, věhlasný zámecký knihovník pana hraběte. Ten návštěvníky naučí, jak se vyrábí klíč od zámku, a zároveň všechny zájemce přesvědčí, že každý klíč je od některých dveří, i od těch nejtajnějších, které vedou do třinácté zámecké komnaty.

Akci pod názvem „Jak se budí Casanova“ spolupořádá zámek Duchcov a Divadlo V Pytli Petra Stolaře. Oživené prohlídky se budou konat v 10:40 a 12:40 hodin, délka jedné prohlídky bude cca 80 minut. Vstupné činí 160 Kč  (plné), 140 Kč (zlevněné) a 400 Kč (rodinné, max. 2 dospělí a 3 děti). Doporučujeme rezervaci prohlídky předem na telefonním čísle 417 835 301; rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před konáním příslušné prohlídky.

Po dobu konání akce (od 10:40 do 14:00 hodin) se nebudou konat klasické prohlídky II. okruhu „Casanova“; v běžném provozu bude pouze I. okruh „Valdštejn“. Prohlídka III. okruhu „Reinerova freska a proměny zámeckého areálu“ je možná pouze po dohodě se správou zámku na předchozí objednávku.

Velikonoční program bude na zámku Duchcov pokračovat koncertním představením. Valdštejnský sál zámku rozezní soubor Atlantis Collegium – hudba starých mistrů. Velikonoční koncert pořádá Kulturní centrum Duchcov v neděli 27. března 2016 od 19 hodin. Vstupenky na představení ve výši 60 Kč zakoupíte v předprodeji v Kulturním centru Duchcov.

Doporučujeme: jarní detox s wellness čajem
na obrázku krabička bio Wellness čaje pro podporu energieUžijte si zdravý životní styl s naší kolekcí wellness čajů. Povzbuďte své tělo i mysl při sportu, v práci či ve škole, nášee čaj z bylinek a Rooibosu Vám pomůže s koncetrací a zlepší vaší výkonost a to zdravou, přírodní cestou! Jde to i bez chemie..

Více zde

Líbil se Vám náš článek?