Jarmark plný řemesel na zámku Kratochvíle

Zámek Kratochvíle s vodním příkopem za svitu večerního slunkaTradiční poutní mši (v 9:30 hod.) k uctění svátku Narození Panny Marie v zámeckém kostele doplní řemeslný jarmark a zábavná zastavení v zámecké zahradě.

Odpolední divadelní představení odpoví na otázku “Jak se muži a ženy dali dohromady” (podle indiánských legend zahraje Alexander Pickar), procházku po zahradě Vám zpříjemní živá hudební vystoupení a budete v ní moci kromě pávů a labutí potkat také kozy, ovečky a králíka. Vstupní věž bude vyzdobena květinami a dřevěnými objekty. Pro menší i větší bude přichystán tvořivá dílna s přírodninami a herní koutek s možností zahrát si např. petanque, šachy nebo pexeso …Občerstvení nabídne zámecká cukrárna, Čajírna, kafírna s několika druhy čajů, a Michal Just, který Vám přichystá indické placky.
Vstup do zahrady pro děti do 15 let zdarma, pro ostatní 20 Kč.

Protože se pouť na Kratochvíli koná o víkendu, kdy se zámek Kratochvíle připojuje ke Dnům evropského dědictví, bude 5. září celý den i 6. září 2015 od 13 hodin velká Grand prohlídka zámku zpřístupněna v ceně hlavní prohlídkové trasy. Po oba dva dny prvního zářijového víkendu je možné využít tzv. reciproční vstupenku mezi památkovými objekty ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.

Zámek Kratochvíle
  • Otevírací doba:
    • duben a říjen 9:00 – 12:00 a 13:00 -16:30 pouze o sobotách, nedělích a svátcích
    • květen a září 9:00 – 12:00 a 13:00 – 16:30 denně mimo pondělí
    •  červen až srpen 9:00 – 12:00 a 13:00 – 17:30 denně mimo pondělí
    •  v době od 1. listopadu do 31. března, je zámek Kratochvíle pro veřejnost uzavřen.

Webové stránky zámku

Líbil se Vám náš článek?