Halloween a podzimní prázdniny na zámku Mníšku

Zámek Mníšek pod Brdy má otevřeno celoročně a v době blížících se podzimních prázdnin od středy 28. října do neděle 1. listopadu bude mít rozšířenou otevírací dobu. Nabídne nejen klasické prohlídky pro dospělé, ale i program a prohlídky pro děti

Když se stmívá-Zámek Mníšek pod BrdyKaždý den podzimních prázdnin jsou na Mníšku připraveny speciální prohlídky pro rodiny s dětmi. Potkat můžete například princeznu Aničku, která provází na Pohádkových prohlídkách zámkem. Při nich je třeba spolupráce malých návštěvníků. Podaří se jim vypátrat všechny pohádky, které se v komnatách zatoulaly? Poznají, komu patří bílý čepec se závojem, kouzelná fajfka nebo ošatka s čočkou?

Pohádková průvodkyně vás přivítá také na prohlídce Putování za zámeckými skřítky. Neztrácí se vám doma jídlo z lednice, ponožky do páru nebo klíče od auta? Možná máte nezvaného nájemníka. To všechno může mít totiž na svědomí skřítek Plivník. Jak takový Plivník vypadá, uvidíte právě na prohlídkách. Na zámku se zabydlel v krbu pánského salónku, proto mu říkáme Krbovník. I o dalších skřítcích vás čeká zábavné vyprávění. Při prohlídkách s názvem O zvířátkách zámeckých pánů už skřítky nepotkáte, zato se zase dozvíte mnoho zajímavostí. Jak vypadal pták dodo, jaká zvířata měl ve svém zvěřinci císař Rudolf II., s jakými puškami chodil do lesa mníšecký pan baron, kde chovaly místní děti malou žabičku rosničku?

V sobotu 31. října vypukne Halloween. Během celého dne jsou pro děti připraveny Halloweenské prohlídky se strašidýlky, výtvarná dílna s malováním dýní, Kouzelné sklepení s pohádkovými bytostmi a odpoledne možná přijde i bílá paní! Ani dospělí nepřijdou o Halloweenu zkrátka. V podvečerních hodinách mohou navštívit zámek na zábavných Detektivních prohlídkách se slečnou Marplovou ve stylu Agathy Christie. Na zámku došlo k neštěstí, stal se hrdelní zločin. Situace je ale hodně zapeklitá. Neznámý je nejen pachatel, ale i oběť! Pomůžete Jane Marplové s pátráním?

Zámek Mníšek pod Brdy

Webové stránky zámku