Fotostezka ve Velkých Karlovicích

Turistická fotostezka resort Valachy Velké KarloviceNovinka pro milovníky fotografování a turistiky!

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích připravil jedinečnou Foto-stezku -Valachy. Stezka Vás zavede na fotograficky zajímavá místa v okolí Velkých Karlovic a přinese navíc rady a tipy, jak co nejlépe zvěčnit krásy přírody během výletu.
Fotostezka Valachy v délce 6 km má 11 zastavení, která nabízejí například výhledy do krajiny, rozhlednu, ale také u typické valašské chaloupky, staré zvoničky, zurčící horský potok či zajímavý lesní porost se staletými buky. Trasa se dá včetně zastávek projít za 2 až 3 hodiny. Díky nevelké délce i převýšení je vhodná i pro rodiny s dětmi. Fotostezka je určena středně pokročilým fotografům, kteří znají základy fotografování a umí využívat manuální nastavení svého přístroje. V příštím roce by měla přibýt stezka i pro začátečníky.

Bílé Karpaty tip na výlet-krajinaNa každém vybraném zastavení je připravena info-tabule s tipem, jak dané místo zvěčnit co nejlépe a nejzajímavěji – jak pojmout kompozici či nastavit hloubku ostrosti, expoziční čas či zvolit filtr. Garantem těchto tipů jsou profesionální fotografové společnosti Nikon, která je partnerem stezky.  Začátek stezky je na parkovišti u Spa hotelu Lanterna. Okruh vede kolem hotelu Galik k rozhledně Miloňová a pak zpět do údolí.

 

Líbil se Vám náš článek?