Dva noví gepardi v ZOO Dvůr Králové a oslava narozenin gepardích paterčat

gepardi v Zoo Dvůr Králové nad LabemV sobotu 24. října oslavíme narozeniny paterčat gepardů, na mladé samičky čekají v zázemí dva noví nápadníci z Francie. Oslava narozenin paterčat začne ve 14 hodin u gepardího výběhu pavilonu šelem. Ve výběhu na ně bude čekat překvapení v podobě slaměných hraček, spousta dobrot, a jelikož ve stejný den začíná Týden duchů, budou mít nachystané jako překvapení i dýně.

Paterčata skvěle prospívají, nyní prožívají pubertu, učí se lovit, honí se a perou mezi sebou. Jsou to však jen neškodné sourozenecké půtky, kterými zlepšují své dovednosti. S oblibou si zvykla lézt na strom, který mají ve výběhu“, uvádí zooložka Gabriela Linhart.

Zoo Dvůr Králové nad LabemPro mladé samičky Terry Zee, Spirit Nameri a Inti Aeris královédvorská zoo přivezla dva nové samce, aby – až samičky dospějí – mohl chov dále pokračovat. Mladí samci jménem Ukulélé a Ulysse se narodili 4. ledna 2014 ve francouzském Safari de Peaugres. V ZOO Dvůr Králové jsou od 2. října, prozatím umístěni v karanténě. Gepardi dospívají zhruba ve dvou letech věku, a tak si noví samci musejí na své nevěsty ještě chvíli počkat.

ZOO Dvůr Králové chová gepardy od roku 1967 a od roku 1988 je pravidelně rozmnožuje, patří tak mezi nejlepší chovatele těchto půvabných šelem na světě.  Narodilo se zde již 82 mláďat, paterčata čtyřikrát, včetně současného vrhu. Současný vrh je však jediným, kdy se v historii ZOO Dvůr Králové podařilo všech pět mláďat úspěšně odchovat.

ZOO Dvůr Králové
  • Otevřeno denně od 9 do 18 h
  • Přímo u zoo se nachází velké parkoviště
  • GPS: 50°26’0,00”N 15°47’50,00”E
  • Vstup se psem: ANO
Líbil se Vám náš článek?