Do znojemských ulic se vrací ponocný

atrakce v historickém centru Znojma: Ponocný ve ZnojměOd pátku 17. června až do konce září mohou lidé v nočních ulicích Znojma potkat ponocného. Ten je připomínkou dnes již zaniklého povolání. V minulosti měla nočního hlídače každá větší obec, pro kterou pracoval jako obecní zřízenec. V současné době jde o zajímavou atrakci, která zapadá do koloritu historického města.

Potkat ho bude možné na trase Masarykovo náměstí, Mikulášská ulice, Mikulášské náměstí, ulice Přemyslovců, Václavské náměstí a Obroková ulice.Ponocný bude troubením ohlašovat 21.00 a 22.00 hodinu vždy v pátek a sobotu, od 7. do 23. července (v době konání Znojemského hudebního festivalu) a od 17. do 21. srpna (v době konání festivalu Znojmo žije divadlem!) dokonce denně.

Setkat se s ponocným můžete i při nočních prohlídkách radniční věže (1. července, 5. srpna a 19. srpna od 20 do 21 hodin), při kterých bude troubit přímo z ochozu památky.

 

Nákup pro celou rodinu
V internetovém obchodě našeho magazínu naleznete širokou nabídku potravin, delikates, BIO a bezlepkové produkty, kuchyňské spotřebiče, nádobí. nabízíme také obuv a oblečení do přírody, hračky a mnoho dalšího. Jsme prostě obchod pro celou rodinu!

Navíc pokud zadáte tento kód 9NFHJDCD pro naše čtenáře, máte při objednávce nad 1000,-kč dopravu zdarma!

Více zde

Líbil se Vám náš článek?