Do skupiny libereckých makaků přibylo další mládě

 

[slideshow_deploy id=’6349’]

Po 14měsíční přestávce má liberecká zoo nový přírůstek v pavilonu opů. Je jím mládě makaka lvího (Macaca silenus), prozatím neurčeného pohlaví. Na svět ho přivedla 12. září samice Franziska.

matka s mládětem Makaka v Liberecké zoologické zahraděPorod u této samice přišel v neočekávaném čase. Není běžné, aby samice tohoto druhu s březostí trvající cca 7 měsíců povila mládě 2x během pouhého roku a půl. Obvyklé je, že tyto opice rodí ve dvouleté periodě.

Otcem je 14letý samec Viki a malý makak dostal od ošetřovatelů jméno Mischonne, které je přejato od bojovnice ze seriálu Walking Dead. Motivem tomu byla skutečnost, že mládě přišlo na svět neobvykle velké a silné.

Jeho jedinou současnou potravou je mateřské mléko. Mischonne tráví veškerý čas na břiše matky, v čemž mu pomáhají dlouhé končetiny obemknuté kolem jejího těla. Matka přitom nijak neubrala na akrobatických výkonech, které v expozici mohou návštěvníci pozorovat.

Makaci žijí ve skupinách s přísnou hierarchií. V liberecké zoo dělá mláděti společnost skupina 5 dospělých jedinců.

S chovem těchto opů začala ZOO Liberec už v roce 1967, a to jako první zahrada v republice. Základem chovu byli exempláře odchycené v  tropických lesích Indie.

[su_button url=”https://www.gastrovylety.cz/vylet-bilymi-tygry-zoo-liberec/” target=”blank” style=”bubbles” background=”#1ac948″ color=”#111010″ size=”5″ center=”yes” icon=”icon: arrow-right”]Více o ZOO Liberec[/su_button]