Do liberecké iQLANDIE vtrhli dinosauři

3D planetárium v liberecké iQLANDIIChystáte se do liberecké iQLANDIE? Pak si rozhodně nenechte ujít návštěvu tamního Planetária. Science centrum v něm začátkem ledna představilo novou projekci z dílny holandské produkce Mirage 3D – Soumrak dinosaurů.

Hlavní hrdinku – dospívající Lucy – a jejího otce, učitele přírodovědy a amatérského astronoma, čeká ve snímku velkolepé dinosauří dobrodružství. Jejich společná vášeň, létání, je oba totiž zavane do stovky milionů let vzdálené minulosti Země, a to konkrétně do období druhohor a třetihor. „Diváci tak s hlavními protagonisty filmu zažijí pořádný adrenalin. Navštíví čtyři světové kontinenty, probádají tropický deštný prales, vyzkoušejí si kiting či seskok padákem a seznámí se s Quetzacoatlusem, Argentinosaurusem,  Microraptorem a dalšími dinosaury, “ říká Lukáš Durda, vedoucí Planetária. Zajímavostí je, že hudbu k filmu nahrál Pražský filharmonický orchestr.

iQLANDIA
Expozice živli v Libereckém centru iQLANDIA, na obrázku dívka sledující uměle vytvořené tornádoiQLANDIA se musí zažít! A věřte, jakmile sem jednou přijdete, nebudete chtít odejít. V tomto moderním science centru se i z nejzatvrdlejších dospěláků stávají děti. A z dětí dospěláci, lačnící po vzdělání, nasávající, ve škole tak nudné, definice a teorie.
Líbil se Vám náš článek?