Do divadla: Enigma Emmy Göring

Divadlo X10 uvede 26. listopadu jako druhou premiéru letošní sezóny původně rozhlasovou hru Wernera Fritsche Enigma Emmy Göring. Divadelní režie se ujala kmenová režisérka Divadla X10 Ewa Zembok, která stojí např. za úspěšnými inscenacemi Den bez Rusáka nebo A teď: Svět! Premiéra proběhne za účasti autora.
Plakátek Strašnického divadla X10Tragikomické rysy pompézního životního stylu manželů Göringových se předvedou v groteskním kabaretu balancujícího na hranici teatrálnosti, kýče a krutosti. Původně rozhlasová hra Wernera Fritsche vychází z pamětí Po boku mého muže, které napsala v roce 1967 Emma Göringová, v podstatě první dáma Třetí říše. Monodrama autor v roce 2006 inscenoval v rozhlase a získal ocenění Hra roku 2007. „Inscenace akcentuje motivy přijetí a odmítnutí zodpovědnosti, sebeklamu, neschopnosti spatřovat skutečnost za hustým závojem luxusu, ideologie, ale také lásky a oddanosti,“ dodává dramaturg inscenace Ondřej Novotný. Do jaké míry jsme vláčeni událostmi a do jaké míry je sami určujeme? Historické pozadí slouží jako odrazový můstek pro aktuální společenské otázky.

V titulní roli se představí Jitka Smutná, která s Divadlem X10 již v minulosti spolupracovala na inscenaci Maličkosti. Hereckými partnery jí budou Michal Balcar, Jakub Gottwald a Filip Šebšajevič, kteří ztvární role nacistických pohlavárů, Mefista, zubaře nebo slona.

Divadlo X10
  • STRAŠNICKÉ DIVADLO Praha 10 – Strašnice, ul. Solidarity 1986/53
  • Bezbariérové divadlo
  • Pokladna divadla otevřena 30 minut před představením
  • Začátek v 19.30, není-li uvedeno jinak
  • Doprava: tram 7, 5, 13 zastávka Zborov – Strašnické divadlo; metro A – Strašnická

Oficiální webové stránky

Líbil se Vám náš článek?