DinoPark Liberec- prázdninové novinky

expozice v Libereckém Dinoparku. Na obrázku  TherizinosaurusUnikátní zábavní DinoPark Plaza Liberec přichází o prázdninách s novými přírůstky do dinosauří rodiny.

Největší novinkou je obrovitý Therizinosaurus! 11m dlouhý teropod, jehož tělo bylo částečně pokryto peřím, se stal novou dominantou 3. patra DinoParku Liberec. Model v životní velikosti zaujme nejen svým detailním propracováním, ale také až 1m dlouhými drápy.

Borovice Wollemia NobilisDalší přírůstek, který mohou návštěvníci najít na střeše OC Plaza, je opravdový unikát, druhohorní borovice Wollemia Nobilis! Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Rostlina žila na Zemi před 175 mil. lety a nyní si jí můžete prohlédnout i v DinoParku Plaza Liberec. Stejně jako Therizinosaurus na střeše, tak i poslední přírůstek do dinosauří rodiny, robotický model Allosaura umístěný ve druhém podlaží DinoParku, čeká na první odvážné návštěvníky.

Mimo tyto novinky jsou i nadále připraveny desítky statických i pohyblivých ozvučených modelů dinosaurů v životních velikostech, dětské atrakce, 4D Kino v ceně vstupenky a mnoho dalšího.

DinoPark Liberec
  • 9:00 – 19:00 (poslední vstup v 18.00 hod.)
  • Po dobu prázdnin je prodloužena otevírací doba až do 20:00
  • DinoPark je umístěn uvnitř Obchodního centra Plaza v centru města

Číst dále:

Chřest: kulinářský skvost s historií a zdravotními výhodami

Chřest: Kulinářský skvost s historií a zdravotními výhodami! Objevte jeho bohatou historii, nutriční hodnotu a zdravotní benefity. Rozdíly v přípravě bílého a zeleného chřestu vám pomůžou pochopit, jak nejlépe využít tuto lahůdku. Přidejte chřest do svého jídelníčku a začněte objevovat jeho chutné tajemství!

Líbil se Vám náš článek?

Kafe latte, Americano, macchiato – vyznáte se v nabídkách kaváren?

Buďte expertem přes kávové nápoje.. Máte rádi kávu, ale dělá vám trochu problém vyznat se v různých druzích tohoto aromatického lahodného nápoje? Dali byste si občas i něco jiného než „presso“, ale nevíte, co od dalšího nápoje čekat? Přinášíme vám manuál kávového experta. Espresso.. Nápoj o objemu zhruba 30 ml …

Líbil se Vám náš článek?

Jak nejlépe vyfotit unikátní památky

Doba letních dovolených je již sice za námi, ale i chladnější podzimní počasí vybízí k cestování. Babí léto je ideální dobou pro návštěvu tuzemských i cizokrajných měst.

Líbil se Vám náš článek?
hovězí steak na grilu

Recepty na letní grilování

Nemohli jste se dočkat prvních teplejších dnů a večerů? Váš gril dlouho zahálel? Už nebude. Grilovací sezona může začít.

Líbil se Vám náš článek?

Recept na jahodovou Panna Cottu z kefíru

Přichází sezona jahod. Jednoho z nejmilovanějšího ovoce u nás. Jednak skvěle vypadá, a to ať už jako ozdoba koktejlů, tak i výborně chutná. Existuje celá řada receptů na jahodové koláče. Mlékárna Valašské Meziříčí, ale přichází s tipem na lehký a lahodný desert. A to v podobě panna cotty z Kefíru.

Líbil se Vám náš článek?

Blíží se finále 16. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2024″a 14. ročníku soutěže o značku „DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2024“

Trvání obou soutěží představuje nejen jistou kroniku vývoje snah našich výrobců o posun v kvalitě potravin, ale současně i nepřerušenou stopu chuťových zálib a preferencí českých spotřebitelů. Absolutní nezávislost členů poroty je současně zárukou objektivity. Znamená to, že jakmile se při nákupech setkáme s logem České chuťovky v regálech se zbožím, můžeme se do značné míry spolehnout, že nákupem nebudeme zklamáni – jak po stránce kvality, tak i chuti.

Líbil se Vám náš článek?

Cestovní ruch začíná respektovat udržitelnost

Řada oblíbených destinací cestovního ruchu to dává intenzivně najevo – hrozí přetlak návštěvníků, projevují se negativní dopady, někdy až nenávratné škody – je třeba na to reagovat.

Líbil se Vám náš článek?

 

Líbil se Vám náš článek?