Den pro slony v Zoo Ostrava

Den pro slony, kam na slonySobota 16. dubna bude v ostravské zoologické zahradě věnována slonům. Připomeneme si pět let od narození sloní samičky Rashmi – prvního odchovaného slůněte v rámci českých a slovenských zoologických zahrad, problematiku ohrožení slonů a rovněž sbírku na podporu výzkumu sloních nemocí.

V posledních letech se pro slony indické stalo hrozbou i virové onemocnění způsobené tzv. sloním herpes virem. Tímto onemocněním jsou ohroženi zejména slůňata a mladí sloni do věku sedmi let. Pro slony chované v lidské péči je toto onemocnění smrtelné. Zatím se nepodařilo najít látku, jež by nemoc zastavila.

Oblečení do přírody Faramugo
obrázek k upoutávce na kvalitní oblečení do přírody Faramugo a pracovní a trekovou obuv PrabosOutdoorové oblečení od českého výrobce Faramugo najdete na našem eshopu. Tato česká firma šije výhradně v České republice. Používá špičkové materiály včetně nanomembrány. Na našem eshopu najdete také české trekové a pracovní boty značky Prabos.

Více zde

Nejvíce jsou ohrožena slůňata, kterým se nedostalo mateřského mléka, což byl případ i nejmladšího člena ostravské sloní skupiny – samičky Sumitry. Nemoc se ale nevyhýbá i kojeným slůňatům. Více informací o sloním herpes viru a možném riziku pro slonici Rashmi se dozvíte v rozhovoru s profesorem Thomasem Hildebrandtem z Leibnizova institutu pro výzkum zvířat v Berlíně (Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research Berlin, IZW) – renomovaného výzkumného pracoviště, kam míří finanční prostředky ze sbírky vyhlášené ostravskou zoologickou zahradou v dubnu 2014.

Den pro slony se uskuteční v sobotu 16. dubna od 13 hodin v pavilonu slonů. V rámci něj si připomeneme pět let života sloní samičky Rashmi, která se v ostravské zoo narodila 12. dubna 2011, dozvíte se, jaké je aktuální částka na sbírkovém kontě, a následovat bude komentované krmení slonů.

ZOO Ostrava
  • Michálkovická 197, 710 00 Ostrava
  • GPS: 49°50’36.688″N, 18°19’10.615″E
  • Z dálnice sjezd 365 Ostrava – Hrušov.
  • Pro návštěvníky z řad motoristů jsou k dispozici tři parkoviště
  • trolejbusem:
    • č. 104 (výchozí zastávka Náměstí republiky) trolejbusem
    • č. 106 (výchozí zastávka Hlavní nádraží) s přestupem na trolejbus č. 104 na zastávce Revírní bratrská pokladna
  • Vstup se psem:NE