Den pro antilopu Derbyho

Akce plná zábavy pro dobrou věc..

Antilopa Derbyho ve výběhu zoologické zahrady v OstravěNásledující sobota 15. srpna bude v ostravské zoologické zahradě věnována největší a zároveň nejohroženější antilopě světa – antilopě Derbyho. Akce se zde koná již pošesté a organizuje ji sdružení Derbianus CSAW, které se angažuje v záchraně této antilopy. Členem sdružení je i ostravská zoo.

 

Návštěvníci zoo se během sobotní akce seznámí s antilopou Derbyho a zároveň se od samotných účastníků projektu dozvědí aktuální novinky ze Senegalu, kde projekt probíhá.

Děti se budou moci pomocí malování na obličej proměnit v malé antilopy či jiná zvířátka. Dále pro ně budou připraveny omalovánky, kreslení na chodník, tetování a další zábava. Nebude chybět ani antilopa v životní velikosti na plachtě, u které se budou moci malí i velcí návštěvníci poměřit.

Již tradičně najdou zájemci u antilopího stánku také nejrůznější prodejní předměty s motivem antilop, jako jsou magnetky, samolepky či trička. Veškerý zisk z této akce putuje přímo na záchranný program, který trvá už 15 let. Antilopí program se v zoo uskuteční od 10 do 17 hod u expozice Na statku.

 

Západní poddruh antilopy Derbyho (Taurotragus derbiaus derbianus) žije v přírodě pouze v Národním parku Niokolo Koba v Senegalu v počtu menším okolo 200 kusů. V lidské péči žije pod dohledem českých odborníků jen několik desítek jedinců v rezervacích Bandia a Fathala v Senegalu. Antilopa Derbyho je ohrožena ponejvíce pytláctvím a úbytkem životního prostoru v důsledku rozšiřování zemědělských oblastí.

ZOO Ostrava
  • Michálkovická 197, 710 00 Ostrava
  • GPS: 49°50’36.688″N, 18°19’10.615″E
  • Z dálnice sjezd 365 Ostrava – Hrušov.
  • Pro návštěvníky z řad motoristů jsou k dispozici tři parkoviště
  • trolejbusem:
    • č. 104 (výchozí zastávka Náměstí republiky) trolejbusem
    • č. 106 (výchozí zastávka Hlavní nádraží) s přestupem na trolejbus č. 104 na zastávce Revírní bratrská pokladna
  • Vstup se psem:NE