Den otevřených dveří v ekocentru Podkrušnohorského zooparku

plakátek zvoucí na akci Den zvířat v ZOO ChomutovK oslavě Dne zvířat se připojí i Ekocentrum Podkrušnohorského zooparku. Pro děti a jejich rodiče připravuje na neděli 4. října Den otevřených dveří.

Cílem je nejen umožnit dětem nahlédnout do prostorů Ekocentra a přilehlé zahrady, ale také jim představit zcela nový zájmový kroužek zaměřený na přírodu a vše co s ní souvisí. „Země pod lupou“ je kroužek pro děti od 5. do 12. let, které rády zkoumají  vše, co Země nabízí.

Poznávání stromů, ptáků, setkávání se zvířaty, pozorování hmyzu a rostlin je pro děti tou nejlepší cestou, jak pochopit svět a jeho souvislosti,“ vysvětlil ekolog a vedoucí nově vznikajícího přírodovědného kroužku Václav Brožka. „Každé úterý a čtvrtek se budeme setkávat v Ekocentru a využívat bohatého prostředí zoologické zahrady,“ dodal Václav Brožka.

Každý, kdo se vydá v neděli 4. října na oslavu Dne zvířat do zooparku, neměl by minout ani budovu Ekocentra. Cesta k Ekocentru od vstupních pokladen zooparku bude předem vyznačena.

Podkrušnohorský zoopark Chomutov
krmeni_tulenu, podkrušnohorský zoopark Chomutov, na obrázku ošetřovatel krmí tuleně

  • Otevírací doba po – ne 9:00 – 18:00
  • Dospělí 75Kč
  • Děti 45Kč
  • Důchodci 45Kč od 65 let
  • Psi na vodítku vstup zdarma