Cesta kolem světa v ZOO–tentokrát se podíváme do Evropy!

[slideshow_deploy id=’4203’]

 

Nastávající prodloužený víkend (26. – 28. září) je v ústecké zoologické zahradě věnován dalšímu světadílu – „staré, dobré“ Evropě. „Program z cyklu Cesta kolem světa vyvrcholí v pondělí 28. září, vše se bude tentokrát odehrávat v horní části zoo mezi restaurací Koliba přes Venkovský dvorek, dětské hřiště Větruši až k terase u žiraf. Od 10.00 hodin bude nad Větruší k dispozici několik stánků s různými výrobky či dobrotami, takový malý český jarmark.

Návštěvníci si budou moci zakoupit ovčí výrobky, např. sýry, jogurty, mléko a další, domácí marmelády, med, medovinu a medové výrobky. V dalších stáncích bude rukodělné zboží – pletené ponožky, zvířátka z textilu, keramika, některé z nich budou doplněny i tvořivou dílničkou pro děti. Atmosféru bude během dne dokreslovat flašinetář se svým dnes již nezvyklým nástrojem,“ přibližuje mluvčí zoo Ing. Věra Vrabcová.

V expozici VenkovČeská strakatá koza s kůzletemský dvorek mohou návštěvníci vidět několik druhů hospodářských zvířat, většinou se jedná o evropská plemena, malá či zakrslá. Mezi ně patří i holandské zakrslé kozy, které nás v letošním roce potěšily třemi mláďaty. 22. července se narodila dvojčata – kozlík a kozička, o dva dny později přibyl další kozlík. Jméno těmto mláďatům vymyslí host dne, kterého jsme pozvali i s ohledem na datum 28. září (svátek má Václav). Jsme rádi, že naši zoo navštíví a kmotrem se stane zpěvák, harmonikář, herec a spisovatel Václav Koubek. Po křtinách, které začínají ve 14.00 hodin, proběhne také jeho koncert, takže návštěvníci se mohou zaposlouchat do jeho písniček,“ doplňuje její kolega Miroslav Fiala.

Jsou připraveny i různé hry a tradiční aktivity dětí z dřívější doby, při organizaci se budou podílet členové Zoologického klubu. Jak sděluje členka Lenka Krebsová, která jezdí pravidelně pomáhat i s dcerou Denisou, budou si děti moci vyzkoušet skákání panáka, hru s kamínky zvanou drábky, chůzi na chůdách, honění obruče či další. „Všechny aktivity budou připraveny na terase u žiraf od 13.00 do 16.00 hodin, děti čeká i sladká odměna,“ dodává.

Další odměnu mohou dostat účastníci kvízu o evropských zvířatech, ovšem za předpokladu, že se na ně usměje štěstí a budou vylosováni. Mohou se ho zúčastnit všichni návštěvníci, kteří od soboty 26. září do neděle 28. září zoo navštíví. V areálu zoo najdou sedm stojanů s otázkami, přičemž správnou odpověď si mohou vybrat ze tří možností. Soutěžní tiket odevzdají po vyplnění v jedné ze dvou pokladen zoo. Vylosování výherců proběhne v úterý 29. září, na pět šťastlivců čeká plyšové zvířátko, volná vstupenka do zoo a propagační materiály,“ sděluji Věra Vrabcová.

[su_box title=”Zoo Ústí nad Labem” style=”bubbles” box_color=”#08f93c” title_color=”#110101″]

 • ZOO Ústí nad Labem Drážďanská 23, Ústí nad Labem
 • Pokladny otevřeny: od 9.00 do 18.00 hodin
 • Pavilony: do 19.00 hodin
 • Areál zoo: do 21.00 hodin
 • Vstupné
  • Dospělí: 120,- Kč
  • Děti (3 – 15 let), studenti (do 26 let), důchodci: 60,- Kč
  • Rodinné vstupné = 2 dospělí a 2 děti (3-15 let):310,- Kč
  • Děti do 3 let:zdarma
[/su_box]
Líbil se Vám náš článek?