Český pivní festival 2014

Český pivní festival bude mít letos premiéru na Letné

Český pivní festival Největší a nejdelší tuzemský festival ,,píva”, se letos poprvé stěhuje do atraktivních prostor pražské Letenské pláně. Milovníci zlatavého moku a svůdných žen si budou moci povyrazit za jarního bujného hlaholu, kde bude k mání pivo z více než třiceti tuzemských pívovarů. Budou se moci napěchovat jídlem světových kuchyní a to americké, asijské a evropské. Začátek je 15.5. a konec 31.5 2014. Kapacita je 4000 míst.  První den je již vyprodán!

Jsme velmi rádi, že se sedmý ročník festivalu bude konat v jednom z najnavštěvovanějších pražských parků…na Letné vznikne ojedinělý pivní areál o rozloze 3675 m čtverečních, ve kterém návštěvníky čeká možnost ochutnat více jak 120 drůhů čepovaných tuzemských piv, zejména od malých a středně velkých pivovarů. V hlavním stanu bude pivní nabída po celou dobu festivalu neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Festival skýtá komplexní kulinářský zážitek” uvedl ředitel festivalu Tomáš Král. Catering bude obstarávat společnost Golem, která má se zajišťováním takto velkých akcí již mnohaleté zkušenosti.

Rock´n´Beer fest podruhé aneb Hudební paralela festivalu

Český pivní festival„Po loňské úspěšné premiéře bude tvořit hlavní čast doprovodného programu 2. ročník Rock´n´Beer Festu, do kterého se přihlásilo celkem 366 kapel a živě odehraje své koncerty celkem 45 z nich.O jejjich postup se postarala jak široká veřejnost, tak odborná porota, ve které zasedli Viktor Dyk, Honza Dědek, Michal Novák, Daniel Anděl, Jiří Vaněk, Tomáš Král, Michal Motyčka alias Niceland, Boris Carloff, Lukáš Chromek a Nikol Štíbrová. Hudební program obohatí svými koncerty i vybrané kapely porotců – 18.5. Niceland, 23.5. Naturala a 27.5. The Switch.“

„Na festivalu nebude chybět ani nabídka vín, míchaných nápojů  a mimo jiné i kvalitní kávy od profesionálních baristů Julius Meinl. K zakousnutí budou v kavárně k dostání cupcakes Sweet´n´Sins se speciálními i pivními příchutěmi. Na venkovní zahrádce bude jediné místo, ve kterém si budou moci návětěvníci dopřát cigaretu. V ostatních prostorech pivního areálu bude zákaz kouření.

Platba pivními kartami

Český pivní festivalLoni jsme, jako první český festival, zavedli bezhotovostní platební styk, který se osvědčil “a proto v něm i letos setrváme,” informuje Tomáš Král.

Platit se bude tzv. pivními tolary (45,- Kč/ks), už ovšem jen v elektronické podobě. Pivní kartu návštěvníci obdrží při vstupu do areálu a mohou si ji libovolně nabíjet (min. 5 tolarů, nevyužitá částka je při odchodu vrácena na kase.)

Návštěvníky jistě potěší nízká cena vstupného, která je pouhých 45,- Kč/os.

Festival pro charitu

Český pivní festival18. května, což je první festivalová neděle je věnována především dětským onkologickým pacientům. „Navázali jsme spolupráci s MUDr. Lucií Cingrošovou, zakladatelkou projektu Můj nový života a pozvali děti i rodiče z celé České republiky na náš festival. “Prioritou pro nás je, aby si všichni užili hezké odpoledne, pobavili se a zrelaxovali,” sděluje Šárka Vávrová, produkční Českého pivního fesivalu a doplňuje: ” Po celých 17 dnů budou mít možnost návštěvníci přispět pivními tolary na tento projekt.“

Během festivalu bude probíhat mnoho soutěží o zajímavé ceny. Proto neváhejte a rezervujte si místo na internetu ( místenkový systém).

V nabídce je i VIP zóna, kde o vás bude postaráno královsky.

Více informací na www.ceskypivnifestival.cz, zde naleznete i mapku a plánky arelálu.

Aktuálně:

Fotogalerie z festivalu-první dojmy a postřehy

Pro www.gastrovylety.cz Jiří Hájek
 

Líbil se Vám náš článek?