Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: první poslové jara

Šafrán jarní_foto P.VlčekJaro opět klepe na brány zoologické zahrady a areál se pomalu probouzí ze zimního období. Kolem návštěvnických tras ožívají jarní druhy keřů a cibulnatých rostlin. Ze studené půdy vyrůstají první poslové jara, jako jsou například šafrány jarní (Crocus vernus), různé druhy narcisů a jejich kultivary (Narcissus ssp.) nebo sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) – rostlina řazená mezi ohrožené druhy naší květeny. Dalšími druhy, které je možné pozorovat při jarním probouzení, jsou brzy zjara rašící a kvetoucí keře. Mezi takové patří třeba dřišťály (Berberis), vrby (Salix) nebo kdoulovce (Chaenomeles).

Sněženky v zoo_foto P.VlčekPatří k nim také druh pocházející z Tibetu – jasmín nahokvětý (Jasminum nudiflorum), který je možné vidět naproti pavilonu slonů. Tento poléhavý keř vytváří v tuto dobu zajímavá a výrazná žlutá květenství. Dobře se mu daří podél osluněných zdí, kde má možnost se pnout po pergolách. Miluje plné slunce, ve stínu kvete jen špatně. Díky delším poléhavým výhonkům je rostlina schopna šplhat po oporách. Pokud ji vyvážeme, může dorůst až třímetrové výšky.

Dle tiskové zprávy: Zbyněk Metelka

Doporučujeme: jarní detox s wellness čajem
na obrázku krabička bio Wellness čaje pro podporu energieUžijte si zdravý životní styl s naší kolekcí wellness čajů. Povzbuďte své tělo i mysl při sportu, v práci či ve škole, nášee čaj z bylinek a Rooibosu Vám pomůže s koncetrací a zlepší vaší výkonost a to zdravou, přírodní cestou! Jde to i bez chemie..

Více zde

 

Líbil se Vám náš článek?