Auto-moto:Nový Nissan NP300 Navara získal titul mezinárodní Pick-up roku 2016

Zbrusu nový Nissan NP300 Navara vyhrál prestižní mezinárodní anketu Pick-up roku 2016. Slavnostní udílení cen proběhlo ve francouzském Lyonu. Nově uváděný model společnosti Nissan čelil silné konkurenci modelů Mitsubishi L200 a Ford Ranger. Porota ocenila jeho skvělé jízdní vlastnosti na silnici i v terénu, silný výkon motoru i užitečné zatížení.

Nissan NavaraVůz NP300 Navara v soutěži prošel náročnými testy zaměřenými na schopnosti jízdy v terénu, výkon na silnici a na poměr ceny a kvality. Pick-upy byly hodnoceny i v roli tahounů, což zahrnovalo i srovnání jejich tažné síly.

 Nissan NP300 Navara přináší pohodlí a zpracování, které se inspiruje segmentem crossoverů, a zároveň zachovává proslulé vlastnosti modelové řady Navara, kterými jsou odolnost, nosnost a vynikající schopnosti práce v terénu. Robustní podvozek se vyznačuje celou řadou nových prvků, včetně pětibodového zavěšení zadních kol u provedení Double Cab a působivých rozměrů ložné plochy, která je oproti předchozímu modelu o 67 mm delší.

Nissan NavaraJedinečné v segmentu pick-upů je i množství inovativních a zároveň cenově dostupných technologií, jako jsou panoramatický kamerový parkovací systém (AVM) či automatické nouzové brzdění (FEB), které vylepšují jízdní vlastnosti vozu a rozšiřují možnosti jeho praktického využití. Viceprezident společnosti Nissan pro užitková vozidla Philippe Guérin-Boutaud prohlásil: „Tímto prestižním titulem oslavil Nissan 80 let zkušeností v segmentu pick-upů. Náročné testy ankety jasně prokázaly odolnost a inovativní charakter nového vozu Navara.

Nissan NavaraEvropští zákazníci znají značku Nissan především jako výrobce výkonných vozů s pohonem všech čtyř kol a inovativních crossoverů.  Nový model Navara představuje průnik obou oblastí. Je to revoluční pick-up, který spojuje robustní pohon 4×4 se sofistikovaností a efektivitou crossoveru,“ doplnil ředitel divize lehkých užitkových vozidel společnosti Nissan Europe Ponz Pandikuthira. „Výhra v mezinárodní anketě Pick-up roku, kde se porota skládá z nejzkušenějších novinářů v oboru užitkových vozidel z celé Evropy, je pro nás opravdová čest. Děkuji porotcům za cenu, která jasně potvrzuje kvality našeho nového vozu Nissan Navara.“ Nový model Nissan NP300 Navara se vyrábí od začátku listopadu v Barceloně. Na evropské trhy vstoupí v lednu 2016.

Výrobu nového Nissanu NP300 Navara v závodě v Barceloně si můžete prohlédnout zde:

Líbil se Vám náš článek?