Auto-moto: Nový Opel Astra získal „Zlatý volant 2015“

Opel Astra – nová hvězda značky Opel v kompaktní třídě – získal automobilového „Oscara“ když vybojoval prestižní cenu „Zlatý volant“ ve své třídě. I když se Astra prodává teprve od poloviny října, už získala toto významné ocenění.

Astra opelCenu „Zlatý volant“ udělují společně dva důležité německé týdeníky: Bild am Sonntag a Auto Bild. Porota, složená ze čtenářů, expertů a celebrit, jakou je například rallyová legenda Walter Röhrl, vybrala novinku roku po rozsáhlých porovnávacích testovacích jízdách.

„Je to nejdůležitější cena pro nejlepší Opel, jaký jsme kdy vyrobili! Astra je zcela zásadní model v našem produktovém portfoliu. My všichni u značky Opel jsme mimořádně hrdí na cenu „Zlatý volant“. Dokazuje totiž, že naše mimořádné úsilí se vyplatilo. Nová Astra je synonymem pro lehkou konstrukci, mimořádně účinné motory, výborné prostorové uspořádání, prvky výbavy z luxusních tříd, inovativní konektivitu a příkladnou kvalitu,“ prohlásil Dr. Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva Opel Group.

Šéfka marketingu Opel Tina Müller dodala: „Naše nová Astra je hitem v každém ohledu. Dosud na ni evidujeme už více než 40 000 objednávek. A nyní jsme získali takto prestižní cenu – jsme opravdu nadšeni. Opel opět něco znamená – také díky Astře, která je naší vůdčí hvězdou!”