Výlet za bílými tygry do Zoo Liberec

Na obrázku je Bílý Tygr ve výběhu v ZOO V LiberciZOO Liberec

Nedaleko samotného centra města Liberec, v těsném sousedství klidu a pohody Lidových sadů Petra Bezruče, se nachází nejstarší Česká zoologická zahrada. A rozhodně by jí žádný obdivovatel přírody a zvířátek neměl vynechat! Skrývá totiž za svou bránou hned několik unikátů.
Na obrázku je hlava zebry v ZOO Liberec k článku věnovaným výletům do ZOO na webu gastrovylety.czTím největším lákadlem je jednoznačně bílá forma Tygra indického, jenž  jinde v České republice neuvidíte. Mezi další vzácné druhy patří například Takin čínský (jedná se o jediný chov mimo asijský kontinent), či například Nahur modrý. Tohoto Himálajského sudokopytníka získala ZOO v roce 2001 ze ZOO Guangzhou. Jedná se o jediný chov v českých zoologických zahradách. První mládě se narodilo v roce 2003.

Na obrázku je bílý poník ve výběhu v ZOO LiberecAle i bez těchto “lákadel” má Liberecká ZOO hodně co nabídnout. Jen tak namátkou: Alpaky, Gepardy, Gorily, Lachtany, Lvy, Pandy, Slony, Surikaty a mnoho dalších.

V ZOO nechybí občerstvení, dětská ZOO, či možnost zakoupení originálních suvenýrů. K zahradě se dostanete z autobusového i vlakového nádraží tramvají číslo 2 nebo 3 směr Lidové sady, zastávka Lidové sady – ZOO (cca 14 minut). Automobil můžete zaparkovat na placených parkovištích vedle ZOO.

Návštěva zoologické zahrady Liberec určitě stojí za to a při návštěvě zdejšího kraji byste jí neměli vynechat!

 

ZOO Liberec

Malovaný plánek ZOO Liberec
Mapa ZOO Liberec

 Masarykova 1347/31, 460 01 Liberec

9.00 – 16.00 (prosinec, leden a únor)
9.00 – 17.00 (březen a listopad)
9.00 – 18.00 (duben a říjen)
8.00 – 18.00 (květen a září)
8.00 – 19.00 (červen, červenec a srpen)
(otevřeno ve všední dny, o víkendech i svátcích)

dospělí zimní/letní sezona 90/120Kč
děti do 3 let zdarma
děti od 3 do 15 let zimní/letní sezona 60/ 70 Kč
studenti/ senioři nad 65 let  zimní/letní sezona 60/ 70 Kč

Oficialní web zoo

Do ZOO není povolen vstup se zvířaty!

 

FOTOGALERIE