Tip na výlet:Včelí farma Rokytník

[slideshow_deploy id=’911’]

 Medový ráj v kraji překrásné, čisté přírody…

logoNedaleko Hronova, v okouzlujícím prostředí CHKO Broumovsko, leží malá vesnička Rokytník, na jejímž konci se nachází farma popravdě sladká. Je totiž provoněná medem od místních včeliček.

 

Nenechte se ošálit…

[caption id=”attachment_1011″ align=”alignleft” width=”112″]Vyřezávaný klát na včelí farmě Vyřezávaný klát na včelí farmě[/caption]

ta pravá včelí farma, známá svou kvalitou a výbornými druhovými medy v biokvalitě, je v Rokytníku jen jedna a to ve žlutém domečku na konci vesnice. Nenechte se zlákat prodejci medu na začátku vesnice, kteří jen těží z těžce vydřené popularity farmy a klidně se za ní vydávají. Farmu dobře poznáte, podle ručně vyřezávaného třímetrového klátu, z 300 let staré lípy. Tento památný strom moravskoslezského kraje skolila vichřice. Na vyřezání včelích motivů, pracoval Bruntálský řezbář František Nedomlel celý měsíc a nyní ho obývají místní včeličky. Před farmou je malé parkoviště pro zákazníky a děti při vstupu do Medového obchůdku přivítá včelka Mája s Vilíkem. Hlavní filozofií včelí farmy je specializace na produkci vysoce kvalitních medů z ekologicky nezatížených lesů a luk.

Není med jako med…

Rokytnický med
Rokytnický med

farma se specializuje na produkci druhových medů, což znamená že se včeličkami putují za snůškou na vhodná stanoviště v nezatížené, čisté přírodě Broumovska. Tímto způsobem lze zajistit různorodost medů a vy si tak můžete v medovém obchůdku na farmě zakoupit kromě různých výrobků z vosku, hlavně výborné medy těchto druhů: lesní, luční pastovaný, malinový, javorový, lipový a med „znalců” – pohankový, vše v BIO kvalitě. Více se o těchto druzích medů dozvíte v našem článku Med – zázračný lék přírody zde. Farma je držitelem mnoha ocenění například: Potravina roku 2008, Regionální potravina roku 2010, Prestižní cena pro nejlepšího ekologického zemědělce roku 2010 – Bartákův hrnec a mnoho dalších.

Učit se, učit se…

zvídavý člověk se na farmě dozví spoustu zajímavých informací o životě včel, stáčení a výrobě medu, naleznete zde informační panely plné zajímavých informací. Pro skupiny je připraven pestrý program, při kterém se dozvíte vše, ze života užitečných a pracovitých včeliček. Ale i jako jednotlivci, když v medovém obchůdku narazíte na milou paní farmářku Simonu Adamcovou, která Vám ráda o svém včelím království vše poví.

Stojí to za to!

Včelí farma RokytníkPokud při svých cestách zavítáte do Broumovska, určitě se zastávka na včelí farmě v Rokytníku vyplatí! Med je opravdu plný zdraví a když si ho člověk kupuje, měl by vědět, že opravdu kupuje kvalitní, s láskou dělaný med z čisté přírody, což Vám zde mohou skutečně zaručit. Až si ho budete potom mazat na chleba, nebo přidávat do čaje, vždy se Vám vybaví vůně a krása zdejších pastvin a lesů, a připomene Vám výlet který jste zde strávili s rodinou, partnerem nebo jen tak sami pro radost v krásné české přírodě. A to med z Číny ze supermarketu za rohem opravdu nedokáže.

Zajímavosti v okolí…

IMG_0449nedaleko včelí farmy doporučujeme navštívit historický skvost Mlýn Dřevíček, o kterém se dozvíte více v našem článku zde

Určitě Vás také zaujme barokní kamenná kaple Hvězda v Broumovských skalách o které Vám brzy také napíšeme.

 

Pro www.gastrovylety.cz Zbyněk Metelka

 Kam dál:

Kontakt
Oficiální webové stránky včelí farmy
Simona Adamcová Rokytník 81 (u Hronova)
549 31 Hronov, okr. Náchod
Oficiální webové stránky včelí farmy