NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA

Vinařská cyklostezka Poslední dubnová sobota bude patřit  příznivcům akce NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA. Slovácké stezky se symbolicky otevřou na šesti trasách pro vyznavače kol a dvou trasách pro pěší turisty.
Účastníci si mohou vybírat nejenom podle názvu, délky a náročnosti, ale i doporučených zastávek, sympatií k vůdcům jednotlivých skupin nebo připravených novinek. K těm patří třeba možnost pokochat se krásou přírodní památky Pod Husí horou s nejstaršími vinicemi v Hluku, seznámit se s nejmodernější technologií výroby vína ve vinařství Jakubík ve Zlechově nebo si vyzkoušet své cyklistické dovednosti na jízdě zručnosti v popovickém Amfíku Bukovina. K účasti na slavnosti stavění máje zve Slovácká tržnice v Uherském Hradišti nebo obec Vlčnov, kde se této tradiční jarní činnosti ujme družina Jízdy králů. Kromě aktuálních výstav na zámku v Uherském Ostrohu nebo v informačních centrech v Buchlovicích a na Velehradě se zájemcům otevírá příležitost navštívit nové Centrum slováckých tradic v obci Modrá, kde se seznámí s historií vinařství a procesem pálení ovoce. Do pěších tras je poprvé zahrnuta návštěva staroměstské archeologické lokality Na Dědině, procházka kolem zajímavých hrobových míst na městském hřbitově nebo nahlédnutí na atmosféru XXXVIII. regionální výstavy vín spolku Vinaři Mařatice.

Oblečení do přírody Faramugo
obrázek k upoutávce na kvalitní oblečení do přírody Faramugo a pracovní a trekovou obuv PrabosOutdoorové oblečení od českého výrobce Faramugo najdete na našem eshopu. Tato česká firma šije výhradně v České republice. Používá špičkové materiály včetně nanomembrány. Na našem eshopu najdete také české trekové a pracovní boty značky Prabos.

Více zde

V odpoledním programu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti vystoupí mužský pěvecký sbor Chlapi z Vážan, cimbálovka Oskoruša a folklorní soubor Chasa z Ořechova. Představí se zbrusu nová iniciativa O-KOLO a z registračních kuponů se bude losovat o lahodná vína, cyklistické doplňky nebo zážitkové poukazy. Zajímavé ceny čekají taktéž na všechny, co se zapojili do soutěže na facebooku Městského informačního centra Uherské Hradiště. Odpoledne na náměstí zpříjemní i možnost pokoštovat vzorky vinařů z jednotlivých tras. Děti a příznivce nealka zase osvěží nabídka nivnických ovocných nápojů.
Vinarske stezky- kam na výlet?Předehru 11. ročníku NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA obstará ochutnávka místních vín v pátek 29. dubna v areálu Dvůr pod Starýma Horama v Boršicích, ke které zazpívají Stoprounští vinaři a zahraje Oskoruša. Příjemné ukončení hlavního sobotního dne 30. dubna 2016 nabízí zase Galerie slováckých vín v uherskohradišťské jezuitské koleji. Cyklisty, turisty i širokou veřejnost jistě oblaží výběr vzorků od 15 vinařů ze Slovácké vinařské podoblasti za doprovodu cimbálové muziky Dolňáci.
NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA je součástí projektu KRAJEM VÍNA 2016 na Moravských vinařských stezkách. Pokud registrovaní účastníci absolvují aspoň tři z dvanácti akcí, zařazených do seriálu, budou zahrnutí do losování o hodnotné ceny, které věnovali partneři Nadace Partnerství.

Líbil se Vám náš článek?